Thomas NewmanI

Thomas Montgomery Newman

8,1
9 036 ocen muzyki
powrót do forum osoby Thomas Newman

Ostatnio przesłuchałem sobie soundtrack do najnowszego filmu Sama Mendesa, i tak sobie teraz myślę, że pomimo mojej wielkiej sympatii do Hildur Guðnadóttir i jej świetnego soundtracku do Jokera, to jednak mimo wszystko na tegorocznej gali Oscarów w kategorii muzyki będę trzymać kciuki za Thomasa Newmana, bo jego ścieżka dźwiękowa do 1917 to po prostu czysta perfekcja.

Kto więc jeszcze nie słyszał, to zachęcam do przesłuchania sobie w wolnej chwili takich znakomitych utworów jak: "The Night Window", "Come back to us", a już szczególnie "Sixteen Hundred Mens", który wzruszył mnie swoim pięknem. Za Thomasem Newmanem w tym roku przemawia w końcu fakt, że pomimo aż 14 nominacji do Oscara (!!!) dotąd nie otrzymał jeszcze żadnej statuetki. Może więc przyszła najwyższa pora, by to zmienić? Bo dla mnie z całą pewnością zasługuje równie bardzo co Hildur, a potem taka sytuacja może się nie powtórzyć. Co wy sądzicie na ten temat?

Optimus_999

Widziałem film i słuchałem na słucho, jedyne co mogę powiedzieć: arcydzieło i moim zdaniem najdoskonalsze dokonanie Newmana w karierze. Akurat na Oscarach w kwestii muzyki od czas do czasu lubią zaskakiwać, także mam nadzieję, że to będzie to ten raz. Niestety małe szanse. Praca pani Hildur znakomita, ale jednak to Thomas stworzył soundtrack roku.

Optimus_999

Przewidywania: 1917 zgarnia Oscary za najlepszy film, reżyserię, muzykę i zdjęcia. Score Pana Newmana to arcydzieło.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones