PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190020}
7,1 89 013
ocen
7,1 10 1 89013
4,0 8
ocen krytyków
Hannibal. Po drugiej stronie maski
powrót do forum filmu Hannibal. Po drugiej stronie maski

tłumaczenie tytułu

użytkownik usunięty

W oryginale książki był napisany tytuł "Hannibal Rising" tak samo na filmie. Byłbym wdzięczny za podanie wyjaśnienia dlaczego tłumaczy się to jako Po drugie stronie maski.

bo mieszkamy w takim a nie innym kraju :) innych powodów brak

użytkownik usunięty
robaczek_94

Masz rację. Strach pomyśleć jak mogliby przetłumaczyć The silence of the lambs ? Znając tłumaczenia niektórych filmów należących do kanonu klasyki, wyglądałoby to tak: milczenie owce

ocenił(a) film na 7

komuchy lub ich "potomstwo" jeszcze rządzą w dystrybucji.
te ich wypociny mają identyczny schemat jak w latach 80's.

ocenił(a) film na 7

A jakbyście to przetłłumaczyli? Hannibal - powstanie? Hannibal: wstawanie? Podnoszenie?
Tytuł "Po drugiej stronie maski" sugeruje poznanie co się za ową maską kryje, kim jest Hannibal. I o tym jest film.
Bardzo często są u nas beznadziejnie tłumaczone tytuły i całe filmy, ale akurat tutaj nie powinniśmy płakać, bo mogło być gorzej ;P
Spójrzcie chociażby na serial Lie to me - po polsku Magia kłamstwa. Niby jest niedokładnie i nie słowo w słowo, ale oddaje to sens serialu, chociaż mogło być lepiej.

użytkownik usunięty
KapitanS

wiem, że jest najlepsze, ale całkowicie ma się nijak z oryginalnym tytułem.

"Cisza, owce!"

użytkownik usunięty
napruto

Witaj, imperatorze forum INNE. To chyba cud, że mogłem spotkać cię na tym forum, a nie w imperium INNE. Wiedzę, że ostatnio jesteś w takiej, powiedzmy: hibernacji. A może to urlop? W każdym razie już ładnych parę chwil nie widziałem Twego komentarza. Nie musisz usprawiedliwiać ani wyjaśniać swej długiej absencji bo to nie leży w twojej gestii, ale ciekawość mnie zżera. Bądź pozdrowiony.

Witaj mój drogi sługo!
Chciałem na chwilę zejść ze sceny i odsapnąć.
Ale to też z tego powodu, że teraz zaprezentuję moją wielkość nowym pokoleniom forum inne

użytkownik usunięty
napruto

W takim kierunku szły moje domysły

napruto

mam lepsze- ciche owce

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones