PILINHA: {__webCacheId=filmBasicInfo_pl_PL, __webCacheKey=190020}
7,1 89 024
oceny
7,1 10 1 89024
4,0 8
ocen krytyków
Hannibal. Po drugiej stronie maski
powrót do forum filmu Hannibal. Po drugiej stronie maski

Mocne sceny gore    

użytkownik usunięty

są wyrazistym akcentem tego filmu, nie jest on dla ludzi wrażliwych na sceny śmierci, nie mniej całość mi się podobała, thriller z wyższej półki

no nie do końca się zgodzę, bo gore ciężko to nazwać. ten film ma dwa wielkie plusy - jest niesamowicie plastyczny i pięknie zrobiony oraz rewelacyjnie zagrany młody Hannibal. Film raczej bym wrzuciła do kategorii dramat. Nie trzymał w ogóle w napięciu, nie zaskakiwał (chyba że w stosunku do poprzednich części jako wyjaśnienie kanibalizmu bohatera). Dla mnie była to ciekawie przedstawiona historia dramatu młodego człowieka, który stał się bestią przeżywając wojnę i doświadczając całego jej okrucieństwa. pozdrawiam

użytkownik usunięty
imme3

Gore (ang. rozlana krew, zakrzepła krew), trudno tego nie zauważyć, np. ucięte głowy itp. Nie zauważyłem w tym dramatu, jedynie tragedię z dzieciństwa Lectera, ale to dramatyczny wątek, natomiast film jako całość to delikatnie mówiąc thriller, ze scenami "poważnych i śmiertelnych uszkodzeń ciała", zadanych nieprzypadkowo, a właśnie w celu straszenia widza, różnego rodzaju okaleczeniami

Ja trochę inaczej rozumiem gore, no ale każdego przeraża i brzydzi co innego.

użytkownik usunięty
imme3

OK ale tu nie chodzi co kogo przeraża, tylko o "sceny gore", ja też myliłem zwykłe horrory z japońskimi "hard-gore-horror", to właśnie oglądając "japońskie kino", poznałem słowo "gore". Przykładem może być Machine girl , Chanbara beauty itp. Oni w tym gustują i są uważani za niedościgłych. Oczywiście są filmy gatunkowo "gore" i takie w których sceny gore są "słabsze" a to dlatego że film ma trafić do szerokiego grona odbiorców. Gatunek gore dzieli się na kilka podgatunków, przykładowo Trylogia Reanimatora zawiera mnóstwo scen "gore", a mimo to jest komedio-horrorem. Zapraszam do zgłębienia tematu na stronie poświęconej temu zagadnieniu. http://www.krypta-smierci.neostrada.pl/gore.html

Jak najbardziej sie zgadzam film bardzo dobry.

Pobierz aplikację Filmwebu!

Odkryj świat filmu w zasięgu Twojej ręki! Oglądaj, oceniaj i dziel się swoimi ulubionymi produkcjami z przyjaciółmi.
phones